Jdi na obsah Jdi na menu
 


Symfonie šikovných rukou

18. 3. 2009

Symfonie šikovných rukou

     

Ve dnech 14. a 15.března 2009 se uskutečnil dlouho připravovaný domácí veletrh šikovných lidiček na sále Kulturního domu v Dolním Žandově.

     Příprava byla náročná a po minulých zkušenostech jsme všechny v klubu doufaly, že o akci bude tentokrát zájem. Pavla Růžičková si vzala na starost rozeslání informací, já jsem zajistila sponzory na ceny pro fotosoutěž a "Babiččin víceboj" a všechny v klubu jsme vyráběly jako o závod, aby bylo co vystavovat.

     Do soutěže amatérských fotografů se přihlásilo 8 lidí. Fotografie byly velmi pěkné, laická porota neměla lehké rozhodování, ale nakonec rozhodla takto:

    

1. místo - Miroslava Trepková

2. místo - Martin Balogh

3. místo - Antonín Halla ml.

     

     Tuto soutěž sponzorovala Obec Dolní Žandov a poukázky na výběr zboží ve výši 2 500,-, 1 500,- a 1 000,- Kč předala starostka obce Ing. Eliška Stránská. Tímto bychom obci chtěli poděkovat za dary, ale i za celkovou podporu naší akce. Také chválíme manželé Kohoutovy, kteří vyrobili opravdu krásné výherní poukázky.

     Následoval "Babiččin víceboj" soutěž tříčlenných družstev ve třech disciplinách - štupování ponožky, žehlení košile obyčejnou žehličkou a příprava těsta na nudle. Přihlásily se tři družstva, samé ženy, muži bohužel nenašli odvahu. Jedno družstvo bylo sestaveno z hostů a i starostka obce se zúčastnila.Všechny discipliny byly odstartovány najednou. Obecenstvo hlasitě povzbuzovalo, porota byla tentokrát sestavena ze dvou mužů a jedné ženy. Zvláště muži pojali svou funkci velice zodpovědně a hodnotili každou ženu zvlášť. Nejlepší čas 4 min. 6 s. včetně kvality práce zvítězil. Družstva obdržela krásné ceny, které sponzoroval Agro a Kombinát Dolní Žandov, s.r.o. za což velmi děkujeme a doufáme, že i příště podpoří naše snažení. Ceny předala Pavla Růžičková. A nyní pořadí družstev:

     

1. místo - Jitka Hallová, Stanislava Hallová, Jaroslava Heřmanová

2. místo - Anna Volfová, Miroslava Trepková, Sylva Sirotková

3. místo - Eliška Stránská, Božena Vachudová, Miroslava Masopustová

       

     Soutěž o rychlost v pletení nějak v tom rozruchu zanikla, ale nevadí, příští rok opět zařadíme.

     Cílem našeho domácího veletrhu bylo nejenom vystavit, ale i předvést, jak se co dělá a taky dát prostor návštěvníkům, aby si sami techniky vyzkoušeli a vyrobili si drobný předmět. A to se podařilo. Návštěvníci se velmi o všechno zajímali a mnozí si výrobky nejenom koupili, ale také si je sami vyrobili. Tyto služby nabídly- opět jen ženy - šití patchworku a zpracování korálků, drobné malování (Klub Cheb pod vedení Viery Sehnoutkové a Klub Velká Hleďsebe pod vedením Miroslavy Petrišákové), drátování, vrtání a malování kraslic (Pavla Růžičková, Dolní Žandov, Lenka Kremova a Zdenka Galbová, Cheb), tiffani (Pavla Růžičková, Dílna pro radost, Dolní Žandov), malování na hedvábí (Iveta Hovorková, Vejprnice), paličkování (Jitka Procházková, Iva Hlinková a Sylva Sirotková, Cheb), vyšívací techniky (Klub přátel, Dolní Žandov), ubrousková technika, malování, výrobky ze sádry, velikonoční dekorace (Nikola Sutrová, Dolní Žandov).

     Na výstavě se také prezentovala Houslařská škola v Chebu. Mohli jste si prohlédnout vystavené kytary a housle a také si na ně zahrát. Podívat se, jak se pracuje na výrobě houslí, což předváděl student uvedené školy. Odborný výklad a informace podával houslař Milan Straka.

     Zajímavou výstavku modelů letadel a automobilů připravil Jiří Moc z Dolního Žandova. Úžasné plastiky z keramiky pak přivezli manželé Tormovi z Milíkova. Nádhera. Také Hana Drbalová ze Salajny představila své pěkné malované obrazy. Košíčky, hodiny z pedigu a batikování vystavila Alice Ježková z Plzně a ukázky ubrouskové techniky Marcela Sandtnerová z Kolína. Také děvčata z klubu připravila to nejlepší ze své tvorby.Můžete si všechno prohlédnout ve fotogalerii.

     Nejmladší z vystavovatelů byl Martin Sedláček, Dolní Žandov (9 let) a nejstarší Anna Volfová (78 let) také z Dolního Žandova.

     Zhodnocení našeho veletrhu necháme na návštěvnících. Atmosféra byla přátelská, hosté si mohli všechno "osahat" a vyzkoušet. Také občerstvení bylo přichystané. Obvyklé koláče, zelňačka, gulášovka, párky a v neděli ryby. Pití podle libosti, výborné cereální placičky a trubičky z dílny Miroslava Diviše v Dolním Žandově, prostě všechno.

     Na dotaz některých návštěvníků, proč zveme lidi z okolí a ne z Dolního Žandova, odpovídáme - zveme všechny, stačí se jen přihlásit a ti, kteří se přihlásili, dostali prostor. Informace o výstavě jsme s dostatečným předstihem vydali v Žandovských listech a na našich stránkách byly od loňského roku. Před výstavou pak byly vyvěšeny plakáty na obvyklých místech a v informačních skříňkách obecního úřadu. Vzhledem k tomu, že se akce podařila, budeme příští rok opakovat a každý má příležitost přijít.

     Na závěr je třeba poděkovat všem zúčastněným, sponzorům a všem hostům, kteří přišli a podpořili nás. Výtěžek ze vstupného použijeme na nákup materiálu a určitě opět připravime prodejní akci ve prospěch mateřské školy. Domácí veletrh budeme opakovat příští rok v přibližně stejném datu a také vyhlásíme fotosoutěž. Sledujte naše klubové stránky, koncem roku budou informace vyvěšeny.

     Hlavní myšlenka příštího veletrhu bude "Recyklace" neboli co vše lze vyrobit z toho, co házíme do kontejneru. Tak se čiňte a už vymýšlejte, čím byste mohli výstavu obohatit.

Miroslava Trepková

 

Náhledy fotografií ze složky Symfonie šikovných rukou

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář